BÜYÜK SIĞ TENCERE
BÜYÜK SIĞ TENCERE
BÜYÜK SIĞ TENCERE
BÜYÜK SIĞ TENCERE
BÜYÜK SIĞ TENCERE
BÜYÜK SIĞ TENCERE
BÜYÜK SIĞ TENCERE
BÜYÜK SIĞ TENCERE

BÜYÜK SIĞ TENCERE

Fiyat : ₺750,00  + KDV
KDV Dahil : ₺900,00

Yerli madenden üretilen kaplamasız (ham) dökme demir tencere

:

KAPLAMASIZ  DÖKÜM  GEREÇLERDE  PİŞEN  YİYECEKLERE  BİR  MİKTAR  DEMİR  GEÇİŞİ  OLUR. BU  DEMİR,  VÜCUDUMUZUN  İHTİYAÇ  DUYDUĞU  DEMİR  İLE  AYNI  ÖZELLİKTEDİR. DÜZENLİ  VE  DOĞRU  KULLANIMLA  DEMİR  EKSİKLİĞİ  VE  DEMİRE  BAĞLI  ANEMİ  (kansızlık)  RAHATSIZLIĞI  OLANLARIN  ÜZERİNDEKİ   OLUMLU  ETKİSİ  KLİNİK  ORTAMLARDA  KANITLANMIŞTIR.

 

- ÇAPI: 28CM (kapağın kapatıldığı yer ölçüsü)

- YÜKSEKLİĞİ: 8CM  

- AĞIRLIĞI: 5.700GR (ağırlığa kapak dahildir)

- KAPASİTE: 3,5LT

- KAPAK  FİYATA  DAHİLDİR.

 

ÜRÜNLERİMİZİ  HAM  DÖKÜM  OLARAK  SATIŞA  SUNUYORUZ.  İLK  KULLANIM  ÖNCESİ  SEASONİNG  (yağlayıp-fırınlama)  İŞLEMİ  UYGULAMANIZ  GEREKİR. İŞLEMİN NASIL  YAPILDIĞI  ÜRÜN  BERABERİNDE  GÖNDERİLECEK  OLAN  KULLANIM  KLAVUZUNDA  VE  İNSTAGRAM / NCDEMİRDOKUM  HESABIMIZDA   DETAYLI  ŞEKİLDE   ANLATILMAKTADIR. BİZLERE WHATSAPP VE MAİL ÜZERİNDEN YAZARAKTA BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.

HAM  DÖKÜM  GRİ  RENKTİR.  SEASONİNG  İŞLEMİ  SONRASI  İÇ KISIM KARARACAKTIR.

 

ÜRÜNLERİMİZİN  DIŞ  KISMINDA  OKSİTLENMEYE  (PAS)  KARŞI  BOYA  KULLANIYORUZ.  SEASONİNG  İŞLEMİ  SADECE  İÇ  (GRİ)  KISIMLARA  YAPILMALIDIR.  *DIŞ KISMI BOYASIZ ÜRÜN TERCİH EDİYORSANIZ LÜTFEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEREK BİLDİRİNİZ *

 

 

ÜRÜNLERİMİZ MİKRODALGA FIRIN HARİÇ HER TÜRLÜ OCAK VE FIRINDA KULLANIMA UYGUNDUR.

 

Kaplamasız döküm ıslak-nemli kalması durumunda paslanır. Bu nedenle her yıkama sonrası ocak üzerinde, kısık ateşte 2-3dk kurutulmalıdır. 

 

Kaplamasız dökümde pişen yiyeceklere gereğinden fazla demir geçişi olmaması için yemek hemen tüketilmeli veya başka bir kaba aktarılmalıdır. Bekleme süresi 30 dakikayı geçmemelidir. 

 

KAPAK KULPLARIMIZDA 2 SEÇENEK MECUTTUR. HER İKİSİDE KAPAĞA VİDA İLE SABİTLENİR. (Fotoğrafları kaydırarak kulpları görebilirsiniz)

 

1- DÖKÜM KULP; fırınlanabilir fakat ısındığı için bezle tutmak gerekir

2- BAKALİT KULP; fırına girmez fakat ısıya dayanıklı olduğu için beze gerek kalmadan tutabilirsiniz. (bakalit kulp seçtiyseniz, seasoning işlemi öncesi kapaktan çıkartmayı unutmayınız)

 

Ürünlerimizde macun,astar veya herhangi bir kaplama çeşidi yoktur. Yüzeyinde ki delikler kusur,defo değildir.                                                                                                                                                         

Yerli madeni kendi dökümhanemizde eski usül, elle ve tek tek kalıplıyoruz. Bu nedenle ürünler arasında gram ve milim farklılıklar olabilir.