SAHAN
SAHAN
sahan
sahan
sahan
sahan
sahan

SAHAN

Fiyat : ₺380,00  + KDV
KDV Dahil : ₺456,00

Yerli madenden üretilen kaplamasız (ham) dökme demir sahan

:

KAPLAMASIZ DÖKÜM GEREÇLERDE PİŞEN YİYECEKLERE BİR MİKTAR DEMİR GEÇİŞİ OLUR. 

BU DEMİR, VÜCUDUMUZUN İHTİYAÇ DUYDUĞU DEMİR İLE AYNI ÖZELLİKTEDİR. DÜZENLİ VE DOĞRU KULLANIMLA DEMİR EKSİKLİĞİ VE DEMİRE BAĞLI ANEMİ (kansızlık) RAHATSIZLIĞI OLANLARIN ÜZERİNDEKİ  OLUMLU ETKİSİ KLİNİK ORTAMLARDA KANITLANMIŞTIR.

 

- ÇAPI: 19CM 

- YÜKSEKLİĞİ: 4CM  

- AĞIRLIĞI: 1.300GR 

 

ÜRÜNLERİMİZİ HAM DÖKÜM OLARAK SATIŞA SUNUYORUZ. İLK KULLANIM ÖNCESİ SEASONİNG (yağlayıp-fırınlama) İŞLEMİ UYGULAMANIZ GEREKİR. 

İŞLEMİN NASIL YAPILDIĞI ÜRÜN BERABERİNDE GÖNDERİLECEK OLAN KULLANIM KLAVUZUNDA  VE  İNSTAGRAM / NCDEMİRDOKUM HESABIMIZDA  DETAYLI ŞEKİLDE ANLATILMAKTADIR. BİZLERE WHATSAPP VE MAİL ÜZERİNDEN YAZARAKTA BİLGİ ALABİLİRSİNİZ. 

 

HAM DÖKÜM GRİ RENKTİR. SEASONİNG İŞLEMİ SONRASI KARARACAKTIR. ÜRÜNLERİMİZİN DIŞ KISMINDA OKSİTLENMEYE (PAS) KARŞI BOYA KULLANIYORUZ. SEASONİNG İŞLEMİ SADECE İÇ (GRİ) KISIMLARA YAPILMALIDIR. *DIŞ KISMI BOYASIZ ÜRÜN TERCİH EDİYORSANIZ LÜTFEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEREK BİLDİRİNİZ *

 

 

ÜRÜNLERİMİZ MİKRODALGA FIRIN HARİÇ HER TÜRLÜ OCAK VE FIRIN KULLANIMINA UYGUNDUR.

 

Kaplamasız döküm ıslak-nemli kalması durumunda paslanır. Bu nedenle her yıkama sonrası ocak üzerinde,kısık ateşte 1-2 dk. kurutulmalıdır.

 

Kaplamasız dökümde pişen yiyeceklere gereğinden fazla demir geçişi olmaması için yemek hemen tüketilmeli veya başka bir kaba aktarılmalıdır. Bekleme süresi 30-40 dakikayı geçmemelidir. 

 

Ürünlerimizde macun,astar veya herhangi bir kaplama çeşidi yoktur. Yüzeyinde ki delikler kusur,defo değildir.                                                                                             

                                                                                             Yerli madeni  kendi dökümhanemizde, elle ve tek tek kalıplıyoruz. Bu nedenle ürünler arasında gram ve milim farklılıklar olabilir.