SİPARİŞLER

Siparişleriniz 1-3 iş günü içerisinde kargoya teslim edilecektir. Kargo firması paketinizi bulunduğunuz şehre göre 2-4 günde teslim eder. Şehir merkezlerine uzak olan bölgeler için bu süre farklılık gösterebilir. Kargo bedeli satın alınan ürünün ağırlığına göre hesaplanmaktadır. Bu bedel alışveriş sırasında kartınızdan tahsil edilmektedir. Havale EFT ödeme yöntemini seçtiyseniz yine aynı şekilde kargo dahil ödemeniz gereken miktar karşınıza çıkacaktır. MNG Kargo şirketi, dağıtım ağına uzak olan adreslerden "ek hizmet bedeli" talep etmektedir. Böyle bir durum ile karşılaşılması durumunda alıcı telefon ile bilgilendirilir. Ek ücreti kabul etmesi durumunda sipariş yola çıkar. Kabul etmemesi durumunda siparişi iptal etme hakkına sahiptir. İade süreci başlatılır. Siparişiniz kargoya teslim edildikten sonra e-posta adresinize takip numaranız iletilecektir. 

Siparişinizi iptal etmek isterseniz [email protected] adresine iptal etme nedeninizi belirten bir bilgilendirme maili göndermelisiniz. Siparişiniz kargoya verildikten sonra iptal etmek isterseniz paket size ulaştıktan sonra iade sürecini başlatabilirsiniz.

İADE POLİTİKAMIZ

Ürün iade istekleri ''4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un 9/A maddesi'' ve ''Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik'' hükümleri esas alınarak aşağıdaki kriterler dahilinde yapılmaktadır.

Kanunen internetten yapılan satışlarda (mesafeli sözleşmeler ile satışlarda)tüketicilerin teslim aldığı tarihten itibaren 7 gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek ürünü iade hakkı mevcuttur. Ambalajı zarar görmüş,tahrip edilmiş,herhangi bie şekilde kullanılmış ve zarar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Müşteri ürünü teslim aldığı andaki durumu ile geri vermekle ve kullanımdan kaynaklanan ticari kaybı ödemekle yükümlüdür. Ürünün tüm özellikleri açıklama kısmında mevcuttur. Bu özelliklere dikkat edilmeden verilen siparişler için iade talebinde bulunulamaz. Örneğin ''tencere tahmin ettiğimden daha büyük,iade etmek istiyorum'' gibi. Ancak muadili bir ürün ile değişim yapılabilir

İade işlemleri için MNG kargo firmasından kurye talep ederek size ileteceğimiz iade kodu ve adres bilgileri ile paketi kuryeye teslim edebilirsiniz. satıcıya bilgi verilmeden yapılan iade işlemlerinde kargo bedeli göndericiye aittir. haber vermeksizin alıcı ödemeli gönderilen iade ürünün kargo bedeli, iade edilecek tutardan düşülecektir. iade ürünleriniz tarafımıza ulaştıktan sonra 7 iş günü içerisinde iade tutarınız tarafınıza ödenecektir. iadenizin geri ödemesi sitemizde sipariş verirken kullandığınız ödeme yöntemine göre geri ödenecektir. iadeniz onaylandıktan sonra tarafınıza iade edilecek tutar sadece ürün bedelidir. kargo,kullanılan bir hizmet olduğundan bedeli iade edilmemektedir.